Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – Henry Cavill serialowym Geraltem!

Henry Cavill serialowym Geraltem

Wytwórnia Netflix ogłosiła właśnie nazwisko aktora, który wcieli się w rolę wiedźmina Geralta w nadchodzącym serialu. Będzie nim nie kto inny, jak Henry Cavill, czyli odtwórca roli Supermana w najnowszych produkcjach DC.

Henry Cavill będzie nowym serialowym wiedźminem Geraltem w nadchodzącej produkcji wytwórni Netflix!  O jego zainteresowaniu rolą Białego Wilka było już głośno przed kilkoma tygodniami, kiedy w wywiadzie udzielonym serwisowi IGN otwarcie przyznał, że podobały mu się książki Andrzeja Sapkowskiego i chętnie spróbowałby zagrać Geralta.

Dzisiejszego popołudnia na profilach społecznościowych Netflixa oraz showrunnerki serialu, Lauren S. Hissrich, pojawiła się oficjalna informacja o zaangażowaniu Cavilla w produkcję. Oto treść wpisu na Twitterze, jaki opublikowała Hissrich:

„Był pierwszą osobą, z którą się spotkałam. Nie miałam jeszcze scenariusza ani zespołu scenarzystów – tylko zielone światło do pracy i mnóstwo pasji. To było przed czterema miesiącami i nie zapomnę jego własnej pasji, z jaką podchodził do tematu. On JEST Geraltem. Zawsze był. Niezmiernie mi miło, powitać Henry’ego Cavill’a w wiedźmińskiej rodzinie.”

Sam aktor również postanowił zabawić się z fanami, publikując zdjęcie ekranu logowania do usługi Netflix, z nazwą użytkownika „Geralt of Rivia”. Pozostaje więc pytanie, czy jesteście zadowoleni z takiego wyboru ekipy produkcyjnej? Jedno jest pewne – jeśli mowa o warsztacie aktorskim, Netflix wybrał odpowiednią osobę, która dodatkowo pociagnie promocje serialu swoim nazwiskiem.