Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – ekspert od Gry o Tron tworzy Starszą Mowę; mamy nowe zdjęcie Ciri

Wiedźmin ujrzymy ojca Geralta Korina

Dotarła do nas kolejna porcja ciekawostek na temat serialu Wiedźmin. Wiemy kto odpowiada za stworzenie Starszej Mowy, poznaliśmy smaczki na temat roli Cracha an Craite i mamy nowe zdjęcie Freyi Allan w roli Lwiątka z Cintry.

Marketing adaptacji Wiedźmina w produkcji wytwórni Netflix rozpędza się z dnia na dzień. Tym samym dociera do nas coraz więcej wyśmienitych informacji na temat przedsięwzięcia. Pierwszą z nich jest zatrudnienie do prac nad serialem Davida J. Petersona, amerykańskiego pisarza, artysty i eksperta od tworzenia języków. Jak się łatwo domyślić, Peterson stworzy Starszą Mowę.

Ekipa produkcyjna w tym aspekcie bardzo się postarała sięgając po specjalistę z najwyższej półki. David J. Peterson stworzył aż 8 języków dla najpopularniejszego serialu ostatnich lat, czyli Gry o Tron. Ponadto, na jego dorobek składa się opracowanie języków to takich produkcji, jak Thor: Mroczny Świat, The 100, Warcraft: Początek, Doctor Strange, Penny Dreadful, czy Kroniki Shannary. Oprócz angażu w produkcji Wiedźmina, pracuje on również nad najnowszą ekranizacją Diuny, kultowej powieści Franka Herberta w reżyserii Denisa Villeneuva (Blade Runner 2049, Labirynt, Wróg, Sicario).

Kolejna kwestia to wywiad, jakiego udzielił Blair Kincaid, szkocki aktor wcielający się w młodego Cracha an Craite – rozmowę przeprowadził niezawodny serwis redanianintelligence.com. Poruszono przede wszystkim kwestię wyobrażeń fanów na temat postaci Cracha, gdyż jak dotąd widzieliśmy go jedynie jako starszego i doświadczonego wojownika, w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Jak przyznaje aktor, fani będą mogli ujrzeć jak zmienia się Crach, od młodego, wybuchowego i niedoświadczonego chłopaka, jaki pojawił się na uczcie w Cintrze by konkurować o rękę królewny Pavetty, do nieustraszonego i mądrego jarla ze Skellige.

Ostatnia rzecz to nowe zdjęcie Freyi Allan wcielającej w Ciri. Kadr z serialu pojawił się w zapowiedzi najnowszej edycji magazynu Entertainment Weekly, zawierającego artykuł na temat wiedźmińskiej produkcji.

netflix wiedźmin - ekspert od Gry o Tron tworzy starszą mowę