Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – ekspert od Gry o Tron tworzy Starszą Mowę; mamy nowe zdjęcie Ciri

netflix wiedźmin - ekspert od Gry o Tron tworzy starszą mowę

Dotarła do nas kolejna porcja ciekawostek na temat serialu Wiedźmin. Wiemy kto odpowiada za stworzenie Starszej Mowy, poznaliśmy smaczki na temat roli Cracha an Craite i mamy nowe zdjęcie Freyi Allan w roli Lwiątka z Cintry.

Marketing adaptacji Wiedźmina w produkcji wytwórni Netflix rozpędza się z dnia na dzień. Tym samym dociera do nas coraz więcej wyśmienitych informacji na temat przedsięwzięcia. Pierwszą z nich jest zatrudnienie do prac nad serialem Davida J. Petersona, amerykańskiego pisarza, artysty i eksperta od tworzenia języków. Jak się łatwo domyślić, Peterson stworzy Starszą Mowę.

Ekipa produkcyjna w tym aspekcie bardzo się postarała sięgając po specjalistę z najwyższej półki. David J. Peterson stworzył aż 8 języków dla najpopularniejszego serialu ostatnich lat, czyli Gry o Tron. Ponadto, na jego dorobek składa się opracowanie języków to takich produkcji, jak Thor: Mroczny Świat, The 100, Warcraft: Początek, Doctor Strange, Penny Dreadful, czy Kroniki Shannary. Oprócz angażu w produkcji Wiedźmina, pracuje on również nad najnowszą ekranizacją Diuny, kultowej powieści Franka Herberta w reżyserii Denisa Villeneuva (Blade Runner 2049, Labirynt, Wróg, Sicario).

Kolejna kwestia to wywiad, jakiego udzielił Blair Kincaid, szkocki aktor wcielający się w młodego Cracha an Craite – rozmowę przeprowadził niezawodny serwis redanianintelligence.com. Poruszono przede wszystkim kwestię wyobrażeń fanów na temat postaci Cracha, gdyż jak dotąd widzieliśmy go jedynie jako starszego i doświadczonego wojownika, w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Jak przyznaje aktor, fani będą mogli ujrzeć jak zmienia się Crach, od młodego, wybuchowego i niedoświadczonego chłopaka, jaki pojawił się na uczcie w Cintrze by konkurować o rękę królewny Pavetty, do nieustraszonego i mądrego jarla ze Skellige.

Ostatnia rzecz to nowe zdjęcie Freyi Allan wcielającej w Ciri. Kadr z serialu pojawił się w zapowiedzi najnowszej edycji magazynu Entertainment Weekly, zawierającego artykuł na temat wiedźmińskiej produkcji.

netflix wiedźmin - ekspert od Gry o Tron tworzy starszą mowę