Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – Czy Ciri może zagrać polska aktorka?

Ciri może zagrać polska aktorka

Głośny ostatnio temat Ciri w produkcji Netflixa nie zamierza wcale przycichnąć, a to za sprawą ciągle napływających plotek. Według ostatnich doniesień pochodzących z różnych źródeł Ciri ma zagrać polska aktorka.

Plotka o polskiej Ciri zaczeła się na Reddicie, gdzie pewien użytkownik opublikował skan skryptu z castingu do roli Ciri. Twierdził, że otrzymał go od swojej polskiej, siedemnastoletniej koleżanki, która wzięła udział w przesłuchaniu na Jaskółkę. Nadmienił także, że dziewczyna ma jasną karnację, a jej angielski brzmi bardzo „po polsku”. Temat został już wykasowany, ale że w internecie nic nie ginie, skan zdołał się uratować.

Drugą poszlaką okazał się być temat założony przez moderatorów wiedźmińskiego subforum na Reddicie. Ogłosili tam, że z anonimowego źródła usłyszeli o odbywających się w Polsce castingach, gdzie poszukiwane są białe aktorki do roli młodej Ciri. Tym samym coraz bardziej prawdopodobna wydaje się hipoteza o zaangażowaniu do postaci Ciri dwóch aktorek – młodszej w wieku ok. 11 lat oraz starszej w granicach 15-16 lat.

Trzeba jednak nadmienić, że choć moderatorzy forum twierdzili, że ich źródło wydaje się być wiarygodne, to nie jest to oficjalna, ani potwierdzona informacja. Od tej samej osoby moderatorzy dowiedzieć się mieli także o tym, że część zdjęć zostanie wykonanych poza Europą, co przywodzi na myśl wcześniejszą plotkę o szukaniu plenerów do serialu w Afryce.

Ostatnim oraz już całkiem oficjalnym tropem jest twitt  Sophie Holland, która zajmuję się organizacją i przeprowadzaniem castingów do produkcji Netflixa. Kobieta napisała, że właśnie opuszcza Warszawę i udaje się do Londynu, a wiadomość otagowała w sposób wyraźnie wskazujący, że poszukiwała w naszym kraju aktorów do serialu Wiedźmin.

https://twitter.com/SophHollandCast/status/1040652978804416513

Pomysł o zatrudnieniu do roli młodej Ciri Polki jest ciekawy choćby ze względu na akcent, który u młodej dziewczynki na pewno byłby dość zauważalny. Czy starsza Ciri będzie tego akcentu pozbawiona? A może zarówno młodszą jak i starszą Jaskółkę zagrają Polki? Tylko co wtedy z resztą cintryjskiego dworu, który raczej nie będzie obsadzony przez Polaków (a już na pewno nie przez samych Polaków). Lauren S. Hissrich opublikowała na Instagramie zdjęcie z ekipą scenarzystów oraz poinformowała, że zakończono właśnie prace nad scenariuszem finałowego odcinka. Na dniach możemy więc spodziewać jej wzmożonej aktywności na Twitterze oraz nowych informacji.