Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – Anya Chalotra wcieli się Yennefer?

Anya Chalotra wcieli się Yennefer

Choć w ostatnim tygodniu Netflix uraczył nas sporą liczbą informacji na temat nadchodzącego serialu, to wokół niego krąży nadal wiele niewiadomych i niepotwierdzonych plotek. Według jednej z nich Anya Chalotra wcieli się w Yennefer.

Plotka wcale nie jest taka nowa, bo znalazła się w sieci 19 sierpnia. Pojawiła się w serwisie Recapped, na którym kilka dni później pojawiła się również wieść, że w roli Geralta zobaczymy Henry’ego Cavilla. Teraz, gdy druga plotka zdążyła się już potwierdzić, ta o Anyi Chalotrcie zdaje się być coraz bardziej prawdopodobna. Zwłaszcza, że temat podchwyciły niektóre media, zwłaszcza te tureckie, które twierdzą, że ich rodaczka Belçim Bilgin przegrała z Chalotrą w castingu.

Kim jest jednak Anya Chalotra? To 22-letnia aktorka, która ukończyła The Guildhall School of Music & Drama w Londynie i ma dość duże doświadczenie teatralne. Jest zaangażowana także w serialach Wanderlust oraz The ABC Murders, które obecnie znajdują się w fazie produkcji. Jest również szeroko utalentowana – śpiewa silnym sopranem, specjalizuje się w tańcach historycznych, zna sztuki walki oraz ma niezłe ucho do akcentów.

Pośród tak licznych zalet, nie da się niestety ukryć, że obsadzenie aktorki w roli Yennefer jest dość kontrowersyjnym pomysłem. Anya Chalotra jest bardzo młoda, a jej  fizjonomia sprawia, że wygląda jeszcze młodziej. Naprawdę ciężko wyobrazić ją sobie jako dojrzałą, blisko stuletnią czarodziejkę, która przy nastoletniej Ciri powinna wyglądać jak matka, a nie siostra. Nieco dziwnie mogłaby się również prezentować u boku Geralta, chociażby w jednej z ich awantur.

Anya Chalotra być może jest świetną aktorką oraz posiada charyzmę i zdolności, o których my zwyczajnie nie wiemy ale… Umiejętności aktorskie potrafią wiele, ale pewnych rzeczy jednak nie przeskoczą. Podobnie jak charakteryzacja. Naprawdę zdziwiłbym się, gdyby ta plotka okazała się być prawdą. Nie wygląda ona jednak na całkiem wyssaną z palca, może więc chodzi o inną postać?

Na przykład Renfri? Zgadzałby się wiek, ponieważ obie są w okolicach dwudziestki. Aktorce nie można również odmówić ładnego typu urody, który pasowałby do ex-księżniczki oraz nieźle kontrastowałby z jej charakterem. Chalotra ma też według mnie zadatki na Vereenę – bruxę, którą Geralt i Nivellen pomylili z rusałką w opowiadaniu „Ziarno prawdy”.