Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – Anya Chalotra jako Yennefer na nieoficjalnych materiałach z Roque Nublo

Anya Chalotra jako Yennefer na nieoficjalnych materiałach z Roque Nublo

Do sieci trafiła zaskakująco duża liczba materiałów zdjęciowych oraz filmowych z planu pierwszego sezonu Wiedźmina, który obecnie kręcony jest na Roque Nublo na Wyspach Kanaryjskich. Ich główną bohaterką jest Anya Chalotra w roli Yennefer.

Ekipa pracująca przy produkcji Netflixa najwyraźniej nie jest zbyt dobrze pilnowana, ponieważ co jakiś do Internetu wyciekają kolejne materiały z serialu Wiedźmin. Innym powodem może być jednak również fakt, że obecnie zdjęcia kręcone są w okolicy szczytu Roque Nublo, który leży na często uczęszczanym szlaku turystycznym. Jaka by jednak nie była przyczyna, owocem tej sytuacji jest prawdziwy wysyp zdjęć oraz krótkich nagrań, na których możemy zobaczyć aktualnie kręcone sceny.

Getting ready for rehaersal at Roque Nublo from netflixwitcher

Są one tym bardziej interesujące, że najwidoczniej główną role odgrywa w nich Yennefer, którą możemy zobaczyć w czarnej, długiej sukni. Czarodziejce towarzyszą mężczyzna oraz kobieta o nieznanej tożsamości, którzy najprawdopodobniej również parają się magią. Nieco niejasne relacje świadków z planu wskazują, że Yen oraz kobieta w czerwonej sukni mają znaleźć się w konfrontacji z mężczyzną, który prawdopodobnie zrzuci je z klifu. Jeszcze wcześniej wspomniana wyżej kobieta miała się  ostro poróżnić z Yennefer. Osią całego konfliktu jest zaś prawdopodobnie małe dziecko, które można zauważyć na niektórych zdjęciach w rękach nieznanej nam czarodziejki.

Mamy więc do czynienia z całkiem autorską sceną, która być może nawiąże do motywu macierzyństwa wśród czarodziejek oraz tego, co dzieje się z ich dziećmi. Przypomnijmy, że w świecie Wiedźmina kobiety, które chciały ukończyć Aretuzę musiały zostać pozbawione zdolności do prokreacji. Rozwiązanie to miało zapobiec przychodzeniu na świat dzieci, w których niekontrolowana Moc mogłaby doprowadzać do groźnych mutacji.  Niewykluczone więc, że widoczna na zdjęciach kobieta, próbuje uchronić swoje dziecko przed zakapturzonym magiem, a Yennefer postanawia finalnie stanąć w jej obronie. Całość ma zapewne przybliżyć nam rosnącą z latami frustrację Yennefer z powodu niemożności przelania matczynej miłości na upragnioną córkę.

First second of a rehearsal at Roque Nublo. Cut after 1 second to prevent spoilers 🙂 from netflixwitcher