Wiedźmińskie

Siedliszcze

Wiedźmin 3: Dziki Gon – Modyfikacje

wiedzmin-3-dziki-gon-013

Witamy w dziale poświęconym modom do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Znajdziecie tu modyfikacje, które według naszej redakcji, jak i naszych czytelników zostały uznane za warte wspomnienia. Zanim zaczniecie przeglądać dział polecamy przeczytać nasz krótki poradnik, w którym znajdziecie najważniejsze wskazówki co do instalacji modów.

Kategorie:

Reszta kategorii będzie w miarę czasu i możliwości dodawana i aktualizowana.

Instalacja modów

Obecnie, aby korzystać z większości opublikowanych modyfikacji należy posiadać w głównym katalogu z grą folder o nazwie mods. Umożliwia on szybkie oraz łatwe wgrywanie modów bez zbytniego ingerowania w pliki gry. W większości przypadków po pobraniu i rozpakowaniu modyfikacji należy umieścić folder z plikami z przedrostkiem mod… w wyżej wspomnianym katalogu „mods”.

mody-wstep

Przykładowy folder mods

Czasem modyfikacja wymaga także podmienienia zawartości katalogu bin, DLC lub content. Niekiedy niezbędna jest ingerencja w plik  user.settings, który znajduje się w lokalizacji:  … > Dokumenty > The Witcher 3. Niektóre modyfikacje wymagają utworzenia i edytowania w katalogu z dokumentami pliku „mods.settings”, który może regulować działanie niektórych modów. Nie są to jednak czynności trudne, ani czasochłonne, a zazwyczaj każdy twórca modyfikacji zamieszcza dość dokładną instrukcję instalacji. Należy również wspomnieć, że niektóre modyfikacje mogą się  wzajemnie wykluczać ponieważ oddziałują m.in. na te same pliki. By pozbyć się tego problemu należy skorzystać z programu Script Merger, który pomoże je scalić. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy problem może zostać rozwiązany w ten sposób i czasami niektóre modyfikacje po prostu nie mogą działać obok siebie – na to już rady nie ma. W wielu przypadkach do prawidłowego działania modów (a także ich zarządzania z menu gry) niezbędny jest Custom Localization Fix, którego należy umieścić, podobnie jak inne mody, w folderze mods.

Działanie modyfikacji w wersji gry 1.31

Najnowsza edycja gry ma liczne problemy z dotychczasowymi wersjami modów. Wiele z nich nie zostało zaktualizowanych, co uniemożliwia niestety ich używanie. Pomocny w niektórych przypadkach będzie zapewne ten zbiór modów. Autor zebrał bardziej popularne modyfikacje i dostosował je pod aktualną wersję gry. Należy wejść w przekierowanie do Dropboxa i stamtąd ściągnąć wybrany mod. Dokładne instrukcje znajdują się na stronie tejże modyfikacji. Niezbędny okazać się może także ten nieoficjalny patch, który ujednolica skrypty dla wersji gry 1.31 oraz edycji GOTY. Modyfikacja sprawia, że obie wersje stają się identyczne co eliminuje niektóre problemy z działaniem modów.

Powyższe instrukcje są dość uniwersalne, przez co mogą być nieprzydatne do instalacji niektórych modyfikacji. Dlatego w pierwszej kolejności należy kierować się instrukcjami podanymi przez autora.