Wiedźmińskie

Siedliszcze

Netflix Wiedźmin – Mark Hamill i Mads Mikkelsen z propozycją zagrania Vesemira

propozycją zagrania Vesemira

Wokół roli Vesemira w drugim sezonie Wiedźmina zaczęły krążyć naprawdę znaczne nazwiska. Propozycję zagrania starego wiedźmina mieli otrzymać m.in. Mark Hamill, Mads Mikkelsen i Michael Keaton. Oprócz tego otrzymaliśmy informacje o poszukiwaniu aktorów do roli Dijsktry, Francescy Findabair oraz Rience’a.

Zdaje się, że wcześniejsze plotki o obsadzeniu Marka Hamilla w roli Vesemira zaczynają znajdować powoli pokrycie w rzeczywistości. To jednak nie jedyny znany aktor, któremu miano zaproponować odegranie postaci mentora Geralta. Według Daniela Richtmana ofertę tę mieli otrzymać wcześniej także Mads Mikkelsen oraz Michael Keaton. Zgodnie z poniższym tweetem propozycje przeszły jednak bez pozytywnej odpowiedzi.  Jedno jest pewne – twórcy serialu szukają do tej roli naprawdę głośnego nazwiska. Wybór Marka Hamilla staje się więc coraz bardziej możliwy. Przypomnijmy także, że prawdopodobnie jeszcze w tym roku ma się ukazać animowany serial Wiedźmin: Zmora Wilka, który opowie o losach Vesemira.

Pozostałe postacie

To jednak nie wszystko. Dzięki portalowi Redanian Intelligence, który otrzymał fragment wytycznych dot. castingów, dowiedzieliśmy się jakie postacie ujrzymy w drugim sezonie. Nie brakuje tu zarówno znanych jak i nowych twarzy.

Cornelius (Coën)

Postać wiodąca; wiek: 20-30

Typ wojownika. Zabójczo groźny z mieczem. Zobowiązany do wyszkolenia młodego adepta. Pogodny i zabawny.

Leonardo (Lambert)

Postać wiodąca; wiek: 30-40

Wysoki wojownik o ciętym języku.  Skłonny do poddawania się takim przyjemnościom jak seks, jedzenie i alkohol – mimo to godny zaufania.

 

Frankie (Francesca)

Postać wiodąca; wiek: 20-30

Najpiękniejsza kobieta na świecie. Smukła, inteligentna, potężna, opiekuńcza wobec swojego dziecka.

Gary

Postać powracająca; wiek: 20-25

Wysoki, dobrze zbudowany. Młodzieńczy i jowialny. Młodszy brat Frankie, który polega na jej przewodnictwie.

Laura (Lydia)

Postać powracająca; wiek: 20-25, pojawia się w 4 odcinkach

Ciemne włosy, migdałowe oczy. Posiada blizny, które otrzymała w wyniku tragicznie zakończonych badań naukowych. Sekretarka oraz asystentka Mistrza. Dopuszcza się okropnego czynu.

David (Dijkstra)

Postać powracająca; wiek:40-50, pojawia się w 3 odcinkach

Wielki mężczyzna. Szef wywiadu oraz prawa ręka króla. Bardzo inteligentny oraz przebiegły.

Vanessa-Marie

Postać powracająca; wiek: 70-100, pojawia się w 3 odcinkach

Bardzo stara, białowłosa kobieta. Demon, który przemierza krainy, by żerować na najskrytszych oraz najmroczniejszych ludzkich pragnieniach.

Victoria (Vereena)

Postać gościnna; wiek: 18-27

Wymagana sprawność fizyczna. Piękna, delikatna i wrażliwa z zewnątrz. W sytuacji zagrożenia jest zdolna do brutalnej przemocy. Jest w niej coś zwierzęcego.

Richard (Rience)

Postać powracająca; wiek: 30-35, pojawia się w 3 odcinkach

Zdolny człowiek wypełniony złością. Uwięziony najpierw przez królową, staje się potem odpowiedzialny za odszukanie cennego „skarbu”. Przebiegły, sprytny i sadystyczny. Nie zatrzyma się, dopóki nie otrzyma tego, czego chce.

Vesemir

Postać wiodąca; wiek: 60-69

Brak opisu, poszukiwane znane nazwisko.

Isolde (Ithlinne?)

Postać gościnna; wiek: 70-100, pojawia się w jednym odcinku

Wysoka, urocza. Twarz pomarszczona, lecz pełna wigoru. Jest uzdrowicielką oraz wyrocznią. Jednocześnie ciepła oraz groźna. Wymagane rozbierane sceny.