Wiedźmińskie

Siedliszcze

Lauren Schmidt Hissrich dołączyła do produkcji serialu o Wiedźminie

wiedzmin-3-dziki-gon-015

Prace nad wiedźmińskim serialem zaczynają powoli nabierać właściwego tempa.  Serwis Variety podał do informacji, że Lauren Schmidt Hissrich będzie odpowiadać za stworzenie netfliksowej produkcji o Geralcie z Rivii. 

Kobieta obejmie stanowisko głównej scenarzystki oraz dołączy do ekipy producentów wykonawczych, w której znajdują się już Sean Daniel, Jason BrownTomasz Bagiński oraz Jarosław Sawko.

Tym, którym nie pamiętają przypomnę, że wiadomość o Wiedźminie od Netflixa pojawiła się w maju i od tej pory nie poznaliśmy zbyt wielu konkretnych faktów na temat produkcji. W proces twórczy zaangażowany jest również sam Andrzej Sapkowski, który ma pełnić rolę konsultanta kreatywnego. Jego obecność oraz wypowiedzi poszczególnych twórców pozwalają przypuszczać, że serial będzie możliwie blisko oryginału i nie utraci ducha książek.

Miejmy nadzieję, że z równie dobrym zrozumieniem wiedźmińskiego tematu podejdzie do całości Lauren Schmidt Hissrich. Producentka była dotąd odpowiedzialna za stworzenie kilku odcinków dla takich seriali jak „The Defenders”, czy „Daredevil”. Pełną listę projektów, przy których pracowała znajdziecie w serwisie imdb.com Tymczasem nie zostaje nam nic innego jak oczekiwanie na kolejne wieści z planu, których poszczędzono nam między innymi na poniedziałkowej konferencji Netflixa.