Wiedźmińskie

Siedliszcze

Lauren S. Hissrich spotkała się z Andrzejem Sapkowskim podczas wizyty w Polsce

Ruszają castingi do wiedźmińskiego serialu

Lauren S. Hissrich od kilku dni publikuje na swoim Twitterze posty z rozpoczętej niedawno wizyty w Polsce. Producentka serialu Wiedźmin wrzuciła jednak wczoraj zdjęcie, które wywołało wyjątkowe poruszenie – kobieta zaliczyła spotkanie z Andrzejem Sapkowskim.

Kiedy tylko obwieszczono Lauren Hissrich showrunnerką  serialu od Netflixa, kobieta  błyskawicznie zaczęła udzielać się na swoim Twitterze odpowiadając na pytania i zastrzeżenia fanów, a także dzieląc się własnymi przemyśleniami na temat Sagi i opowiadań. Swoją otwartą osobą oraz trafnym postrzeganiem sedna wiedźmińskiego świata zdołała prędko przekonać do siebie sporą rzeszę ludzi, w tym dawnych niedowiarków i malkontentów. Uspokajała, gdy szczękano zębami o czarnoskórego Geralta, zaznaczała, że rozumie potrzebę podkreślenia polskiej tożsamości Wiedźmina, ale także broniła swych racji, gdy znajdowała się pod ostrzałem komentarzy zbyt agresywnych i wulgarnych użytkowników. Krótko mówiąc, dała fanom nadzieję na choćby udaną próbę zrozumienia istoty wiedźmińskiego uniwersum.

Od kilku dni Lauren natomiast przebywa w Polsce, gdzie jak mogliśmy się już dowiedzieć z jej Twittera, zdążyła poznać Warszawę, Kraków (oraz tamtejsze pączki), a także zamek Rabsztyn. Konkretny cel podróży jest bliżej nieznany, ale można śmiało przypuszczać, że producentka może szukać tu inspiracji, lokacji do kręcenia zdjęć oraz załatwiać inne, mniej lub bardziej pilne sprawy związane z serialem. O tym ostatnim z pewnością może świadczyć jej ostatni wpis, do którego załączyła zdjęcie z Andrzejem Sapkowskim podczas wspólnego posiłku. O czym mogli podczas wspomnianego spotkania rozmawiać możemy się tylko domyślać. I zanim tuzin osób wspomni o pieniążkach i książkach na podstawie gier, to ośmielę się postawić tezę, że być może Andrzej Sapkowski, pomimo jego ostatnich zapewnień, odegra w pracach nad serialem ciut większa rolę, niż mogłoby się wydawać.