Wiedźmińskie

Siedliszcze

Konsolowy Wiedźmin 3 w wersji 4K i ostatnie aktualności z Gwinta

Wiedźmin 3 w wersji 4K

Na konferencji finansowej podsumowującej pierwsze półrocze 2017 roku CD Projekt podzielił się nowymi informacjami dotyczącymi gry Wiedźmin 3 w wersji 4K na konsole oraz przypomniał o ostatnich aktualnościach z Gwinta.

Na początku wspomnijmy tylko krótko o wynikach finansowych firmy. Przychody spółki z ostatniego półrocza wyniosły 254,8 miliona złotych, co wygenerowało z kolei 118,6 miliona złotych czystego zysku. Biorąc pod uwagę fakt, że w tym okresie nie miały miejsca żadne premiery (oprócz otwartej bety Gwinta), to wynik ten należy uznać za zaskakująco dobry.

Zapowiedziano również, że na dniach powinna pojawić się aktualizacja dla Wiedźmina 3, która umożliwi zagranie w tytuł w rozdzielczości 4K na konsoli PS4 PRO. Później, bo 7 listopada, podobna łatka dostosuje grę pod Xbox One X. Całość będzie prawdopodobnie polegała na renderowaniu obrazu w standardowej, niższej rozdzielczości, która dopiero później ulegnie skalowaniu do wersji 4K.

Sporo nowości dotyczy również Gwinta, który nabiera coraz większego rozpęduRedzi zapowiedzieli między innymi dodanie do gry frakcji Toussaint. Wystartowano także z pierwszym sezonem nowego trybu gry o nazwie Pro Ladder, będącego częścią oficjalnej serii zawodów esportowych Wiedźmińskiej Gry Karcianej, GWENT Masters. Wraz ze startem sezonu Pro Ladder przyznane zostały także pierwsze Crown Points, za udział w turniejach GWENT Challenger i GWENT Open.