Wiedźmińskie

Siedliszcze

Konsolowy Wiedźmin 3 w wersji 4K i ostatnie aktualności z Gwinta

Wiedźmin 3 w wersji 4K

Na konferencji finansowej podsumowującej pierwsze półrocze 2017 roku CD Projekt podzielił się nowymi informacjami dotyczącymi gry Wiedźmin 3 w wersji 4K na konsole oraz przypomniał o ostatnich aktualnościach z Gwinta.

Na początku wspomnijmy tylko krótko o wynikach finansowych firmy. Przychody spółki z ostatniego półrocza wyniosły 254,8 miliona złotych, co wygenerowało z kolei 118,6 miliona złotych czystego zysku. Biorąc pod uwagę fakt, że w tym okresie nie miały miejsca żadne premiery (oprócz otwartej bety Gwinta), to wynik ten należy uznać za zaskakująco dobry.

Zapowiedziano również, że na dniach powinna pojawić się aktualizacja dla Wiedźmina 3, która umożliwi zagranie w tytuł w rozdzielczości 4K na konsoli PS4 PRO. Później, bo 7 listopada, podobna łatka dostosuje grę pod Xbox One X. Całość będzie prawdopodobnie polegała na renderowaniu obrazu w standardowej, niższej rozdzielczości, która dopiero później ulegnie skalowaniu do wersji 4K.

Sporo nowości dotyczy również Gwinta, który nabiera coraz większego rozpęduRedzi zapowiedzieli między innymi dodanie do gry frakcji Toussaint. Wystartowano także z pierwszym sezonem nowego trybu gry o nazwie Pro Ladder, będącego częścią oficjalnej serii zawodów esportowych Wiedźmińskiej Gry Karcianej, GWENT Masters. Wraz ze startem sezonu Pro Ladder przyznane zostały także pierwsze Crown Points, za udział w turniejach GWENT Challenger i GWENT Open.

 

 • Jarosław

  Ktoś z Siedliszcza bierze udział w turnieju? Muszę wiedzieć komu kibicować. 😀

  • LuKaS77

   Może spróbuję podejść na serio do Pro Ladder, ale tak gdzieś koło wiosny – chyba to wypadnie piąty sezon. Musze mieć sporo czasu aby ogarnąć wszystkie talie i wyrobić solidnego skilla xd

 • Jarosław

  Pamiętam jak pisałem kiedyś z Zireael o dziale ciekawostek i powiedziała, że ktoś wam robił jakieś problemy. I mam w takim razie pytanie. Czy jak bym sam napisał wszystkie ciekawostki swoimi zdaniami (bez kopiuj wklej) i dodał nowe to można by to opublikować na stronie żeby ludzie mogli się dowiedzieć ciekawych rzeczy o trzecim Wiedźminie, jak tak to biorę się do roboty, a jak nie to wrzucę jako komentarz żeby ludzie chociaż tyle mieli.

  • LuKaS77

   No było tak, ktoś się zgłosił do nas z ciekawostkami, a potem przy okazji miłego spotkania z Redami okazało się, że wśród dziennikarzy jest pan, który jest właścicielem stronki gdzie one się pierwotnie znalazły. I facet powiedział, że to przekopiowaliśmy, a my zupełnie nie wiedzieliśmy o co chodzi – było naprawdę niezręcznie, ale cóż, nauczka aby dokładnie sprawdzać co do nas ludzie przysyłają. Więc nie wiem jak by to mogło wyglądać. Wypisanie ciekawostek własnymi słowami nie wchodzi w grę w żadnym wypadku. To musi być jakaś zupełnie inna forma – jeśli masz pomysł jak to fajnie przedstawić to pisz na naszego maila. (warownia.redakcja@gmail.com).

   • Jarosław

    Myślałem żeby to napisać w formie punktów, przed którymi były by ostrzeżenia o spoilerach. Czy była by opcja aby Wam to przesłać w takiej formie jak mam teraz i byście mi powiedzieli jak to poprawić aby wszystko miało ręce i nogi? Jeśli nie to sam coś popróbuje, ale znając moje umiejętności w zakresie pisania czegokolwiek to może wyjść z tego niezły bigos. Z góry przepraszam za zawracanie głowy.

    • LuKaS77

     Własnie forma punktów to to, czego chcemy głównie unikać, ale wyślij jeśli chcesz. 🙂