Wiedźmińskie

Siedliszcze

Kiedy poznamy aktora, który wcieli się w Geralta?

Kiedy poznamy aktora, który wcieli się w Geralta

Na tegorocznym Pyrkonie pojawił się Tomasz Bagiński, który poprowadził panel dotyczący Legend Polskich. Reżyser podzielił się informacją o tym, kiedy poznamy aktora, który wcieli się w Geralta.

Targi Pyrkon w Poznaniu odwiedził Tomasz Bagiński wraz z swoim projektem Twardowsky 3.14 z cyklu Legend Polskich. Podczas panelu nie mogło naturalnie zabraknąć pytania o wiedźmiński serial. Reżyser postanowił wyjawić, że nazwisko aktora grającego Geralta powinniśmy poznać w przeciągu najbliższych trzech miesięcy. Zapowiedział także, że prace nad Twardowskim, a produkcją Netflixa nie będą ze sobą wzajemnie kolidowały.

Gdyby tak się zastanowić, to zapowiedziana przez Tomka Bagińskiego data zakończenia castingów mogłaby się wydawać niektórym dość wczesna. Wszak nie tak dawno Lauren S. Hissrich deklarowała, że póki co trwają jeszcze zaawansowane prace nad scenariuszem (napisany w pełni został tylko pilot). Być może jednak ogólny zarys scenariusza jest już znany, bądź producenci mają już konkretne wizje na temat głównych postaci.

Teraz z pewnością znów ożyją dyskusje na temat aktora, który powinien wcielić się w rolę Białego Wilka. Ze względu na wiek odpada typowany przez wielu (lecz nie przeze mnie) Mads Mikkelsen. Rolę wiedźmina być może mógłby jednak udźwignąć aktor szerzej nie znany, lecz o odpowiednim warsztacie i warunkach fizycznych. Raz, że nikomu by się specjalnie z żadną wysokobudżetową produkcją nie kojarzył, a dwa, że nie posiadałby przesadnie wysokich wymagań finansowych.