Wiedźmińskie

Siedliszcze

Gwint: Wiedźmińska Karciana – pierwszy sezon Pro Ladder opóźniony; list otwarty twórców

pierwszy sezon wystartuje z opóźnieniem

CD Projekt RED wystosowało oficjalną wiadomość do graczy, w której poinformowało o przesunięciu rozpoczęcia pierwszego sezonu rozgrywek esportowych Gwinta. Powodem są kwestie czysto techniczne.

Jak zapewne zauważyli wszyscy zainteresowani tematem, w dniu wczorajszym, tj. 1 września nie rozpoczął się pierwszy sezon rozgrywek Pro Ladder, będących filarem oficjalnej esportowej ligi Gwinta, czyli Gwent Masters. CD Projekt RED zdecydowało się opóźnić start rozgrywek, o czym poinformowano na stronie głównej produkcji. Twórcy Wiedźmińskiej Gry Karcianej wystosowali list otwarty do graczy, przepraszając za komplikacje i wyjaśniając powody stojące za podjęciem takowej decyzji.

List otwarty twórców:

Drodzy Gracze,

Gdy ogłosiliśmy GWENT Masters podczas tegorocznych targów gamescom, pierwszy sezon Pro Ladder miał rozpocząć się 1 września. Taki był wówczas plan. Po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw, podjęliśmy jednak decyzję, że potrzebujemy nieco więcej czasu, nim będziemy gotowi do startu.

Dzięki temu, rankingi Pro Ladder od samego początku będą wyświetlały rangi zgodnie ze zmianą, którą niedawno ogłosiliśmy (szczegóły na ten temat znajdują się tutaj), a która pierwotnie miała być odzwierciedlana po rozpoczęciu rozgrywek. Da nam to również okazję do wprowadzenia dodatkowych poprawek do balansu gry, a także poprawienia kilku problemów. Po prostu chcemy, aby Wasze pierwsze chwile spędzone w Pro Ladder były wyjątkowe.

Podjęcie tej decyzji nie przyszło nam łatwo, bo zarówno jako twórcy oraz gracze, sami nie lubimy opóźnień. Wierzymy jednak, że warto poczekać chwilę dłużej. Gdy będziemy w pełni gotowi, damy Wam znać — na stronie GWINTA oraz GWENT Masters, a także w naszych kanałach społecznościowych.

Zespół GWINTA

Jak widać, ekipa odpowiedzialna za grę wkłada mnóstwo wysiłku by upewnić się, że żadne błędy gry i wszelkie możliwe komplikacje nie zepsują zabawy graczom i zapewnią w pełni uczciwą realizację.

Po więcej informacji na temat Gwint odsyłamy na stronę główną gry.