Wiedźmińskie

Siedliszcze

Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana – CD Projekt RED prezentuje plan rozgrywek e-sportowych

Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana - plan rozgrywek e-sportowych

Rywalizacja w wiedźmińskiej karciance rusza pełną parą! CD Projekt RED przedstawia plan rozgrywek e-sportowych Gwinta i  zasady rywalizacji. W grę wchodzi imponująca pula nagród!

Podczas trwających właśnie targów Gamescom 2017 w niemieckiej Kolonii, CD Projekt RED intensywnie promuje Gwinta, swoją wiedźmińską grę karcianą. Już niebawem, ruszy pierwszy sezon profesjonalnych rozgrywek, w których udział może wziąć każdy, kto zapragnie walczyć o tytuł mistrza świata w Gwincie.

Rozgrywki te będą odbywały się w ramach trybu Pro Ladder, który będzie dostępny od 1 września. Warunkiem udziału w zabawie jest posiadanie co najmniej 20 poziomu doświadczenia w obecnie trwającym sezonie gry rankingowej, dobiegającym końca w dniu 27 sierpnia.

Sezony Pro Ladder są pozycją startową dla rozgrywek o nazwie Gwent Masters, czyli oficjalnej, światowej ligi Gwinta. Każdy z nich będzie trwał dwa miesiące i zostanie zwieńczony turniejem o nazwie Gwent Open (pula nagród – 25 tysięcy dolarów). Po każdych dwóch turniejach z kategorii Open, odbędzie się turniej o nazwie Gwent Challenger (pula nagród – 100 tysięcy dolarów), natomiast całość zakończy turniej Gwent World Masters (pula nagród – 250 tysięcy dolarów) w grudniu 2018 roku, który wyłoni mistrza świata.

Format całego przedsięwzięcia przedstawili twórcy gry za pośrednictwem zwiastuna, który możecie obejrzeć poniżej. Niebawem zamieścimy także szczegółowy opis zasad i całego systemu światowych rozgrywek Gwinta, który będzie dostępny do stałego wglądu na naszej stronie.