Wiedźmińskie

Siedliszcze

Gwint: Wiedźmińska gra karciana – premiera wersji beta

gwint-005

CD Projekt RED odpowiedziało na zgłoszenia graczy i wysłało zaproszenia do przetestowania Gwinta w wersji beta. Prace nad karcianką cały czas trwają i naturalnie nie wszystko jest jeszcze dopracowane, ale mimo tego widać, że twórcy nie potraktowali tematu po macoszemu, a Gwint jako samodzielna gra ma spory potencjał. 

W dniu wczorajszym ruszyły beta-testy Gwinta, w których mogą wziąć udział zaproszone przez CD Projekt RED osoby. Jeśli jednak nie otrzymaliście jeszcze zaproszenia i pochowaliście ze szczętem całą nadzieję, to chwyćcie łopaty i szybko ją odkopcie. Zaproszenia do przetestowania Gwinta będą wysyłane stopniowo, a twórcy chcą zapewnić dostęp jak największej ilości graczy. Oczywiście gwarancji nikt Wam nie daje, możecie się rozczarować po raz drugi, może nawet po kilka razy, ale cóż…

Beta Gwinta jest póki co dostępna na komputery osobiste i konsole Xbox One, ale według twórców w niedługim czasie tytuł ma się również pojawić na PlayStation 4. W przypadku wersji PC do uruchomienia gry potrzebne jest także konto na GOG.com oraz zainstalowana platforma GOG Galaxy. Gwint w obecnej chwili posiada angielską, polską, francuską, rosyjską, niemiecka, brazylijską i portugalską wersję językową. Po uruchomieniu gry czeka nas również poradnik wyjaśniający podstawowe założenia i mechaniki karcianki. Mimo, że nie wszystkie funkcje są w obecnej chwili dostępne, to autorzy zaznaczają, że w trakcie trwania testów zawartość będzie cały czas dodawana i usprawniana. Wersja beta będzie prawdopodobnie prosperowała do wiosny 2017 roku, wtedy też planowana jest premiera pełnoprawnej wersji Gwinta.

Jeśli już mieliście okazje zagrać w betę Gwinta, to zechciejcie podzielić się z nami wrażeniami. Jeśli chcecie możecie także zostawić w komentarzach swoje nicki, co może zapoczątkuje rozgrywki pomiędzy użytkownikami Siedliszcza.