Wiedźmińskie

Siedliszcze

Wiedźmin (The Witcher) – o grze

42029_1189121660_b1e5_pData premiery: 26 października 2007

Producent: CD Projekt RED

Wydawca: Atari/Infogrames

Gatunek: RPG Akcji

Dostępny na: PC

Silnik graficzny: Aurora Engine

 

 

Twórcy:

Wizja artystyczna: Michał Kiciński

Główny projektant: Michał Madej

Główny projektant fabuły: Artur Ganszyniec

Muzyka: Adam Skorupa, Paweł Błaszczak

Opis gry:

Gra, pt. Wiedźmin jest bezpośrednią kontynuacją książkowych przygód Geralta z Rivii, wiedźmina ze szkoły wilka. Akcja rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach znanych z piątego tomu Sagi autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, pt. Wieża Jaskółki. Kierując losami Białowłosego wiedźmina wyruszamy do Wyzimy tropem tajemniczej organizacji zwanej Salamandrą, która dopuściła się ataku na twierdzę Kaer Morhen, wykradając przy tym sekrety związane z wiedźmińskimi mutacjami.

W celu wiarygodnej kontynuacji książkowej fabuły, twórcy zdecydowali się na zabieg związany z utratą pamięci przez głównego bohatera. Gracz, jak i w pewnym sensie Geralt, muszą uczyć się wiedźmińskich technik walki, posługiwania się magicznymi znakami oraz alchemią. Sam system walki składa się z trzech wiedźmińskich stylów – szybkiego, silnego oraz mieszanego. Podczas potyczek, gracz może przełączać się swobodnie pomiędzy poszczególnymi z nich, dostosowując technikę do konkretnych przeciwników. Walcząc, możemy również korzystać z aktywnej pauzy.

Historia zaprezentowana w pierwszej odsłonie serii Wiedźmin została podzielona na cztery akty, poprzedzone prologiem. Każdy z nich pozwala poznać inne obszary stolicy Temerii, takie jak Podgrodzie, Stare Dworzyszcze, poszczególne dzielnice miasta, jaskinie, wieś Odmęty czy też rozległe bagna. Świat oddany do eksploracji posiada więc półotwartą strukturę pozwalającą na swobodne poruszanie się po danych lokacjach i dowolną kolejność w wykonywaniu zadań. Jeśli zaś chodzi o postacie, podczas przygody z dziełem studia CD Projekt napotkamy zarówno starych znajomych, znanych z kart powieści, jak i zupełnie nowych, równie wiarygodnych i złożonych bohaterów.