Wiedźmińskie

Siedliszcze

Witcher 1 Prologue Remastered – fanowski remaster prologu z Wiedźmina

Witcher 1 Prologue Remastered

W serwisie Nexus Mods pojawiła modyfikacja Witcher 1 Prologue Remastered, która pozwala nam na rozegranie prologu z pierwszego Wiedźmina w Wiedźminie 3. 

Autorem modyfikacji jest użytkownik ervx, który postanowił przenieść na silnik trójki cały prolog z Wiedźmina pierwszego, wliczając w to także warstwę dźwiękową (niestety tylko w języku angielskim), wpisy w glosariuszu a także… karty seksu. Poniżej możecie zapoznać się z zwiastunem prezentującym namiastkę rozgrywki.

Choć sam autor zastrzega, że całość może miejscami wyglądać dość tandetnie oraz zawierać poszczególne  błędy, to należy jednak przyznać, że efekt jego starań jest godny podziwu. Zwłaszcza jak na skromne możliwości Modkita wydanego przez CD Projekt RED. Tutaj trzeba także wspomnieć o zasługach pozostałych moderów, którzy opracowali wcześniej odpowiednie narzędzia oraz wspierali autora w pracy (ich lista znajduje się w końcowej części opisu).

Odnowionej wersji pierwszego Wiedźmina z prawdziwego zdarzenia prawdopodobnie nigdy się nie doczekamy, powyższy mod może być więc dla wielu osób jedyną okazją, by ziścić w choć małej części ich marzenia. Pozostaje mieć nadzieje, że z czasem narzędzia moderskie ulegną jeszcze lepszemu usprawnieniu i rozszerzą zakres działalności moderów. Na zremasterowanie całej jedynki nie ma jednak raczej co liczyć.

AKTUALIZACJA

Do sieci trafiło nagranie ukazujące pełną rozgrywkę z modyfikacji, obejrzyjcie je już teraz.