Wiedźmińskie

Siedliszcze

Dwa miecze i amulet, czyli wiedźmaki od G.F. Darwin

Dwa miecze i amulet

Grupa Filmowa Darwin postanowiła przybliżyć nam nieznaną dotąd nikomu produkcję inspirowaną Wiedźminem Andrzeja Sapkowskiego. Mowa o serialu Dwa miecze i amulet z wczesnych lat 90.

W materiale fikcyjnego programu Groovy Movie dowiadujemy się o kulisach powstawania serialu Dwa miecze i amulet, czyli polskiej produkcji fantasy z 1993 roku. Do stworzenia serialu twórców zainspirował piszący się dopiero co cykl o Wiedźminie. Producenci nie zamierzali jednak trzymać się wiernie realiów świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego, ani tym bardziej dzielić się z nim ewentualnymi dochodami. Zamiast Geralta z Rivii mamy więc dwóch wiedźmaków tajemniczej szkoły Dzięcioła – Wojtka i Benedylberta. Kto by jednak przypuszczał, że sympatyczni aktorzy, kawał dobrej fabuły i wyprzedzające swe czasy efekty specjalne, których zwieńczeniem był piękny smok, nie przyczynią się jednak do sukcesu serialu, który zakończył się po wyemitowaniu pilota.

G.F. Darwin nie tylko świetnie wyśmiał niesławny film z 2001 roku, ale także genialnie zabawił się z konwencją wiedźmińskiego świata i realiami seriali przygodowych tworzonych w ostatniej dekadzie ubiegłego wieku. Jeśli Wiedźmin od Netflixa nie wypali (odpukać i wypluć) to ja chętnie  zobaczę dalszy ciąg historii wiedźmaków z szkoły Dzięcioła.