Wiedźmińskie

Siedliszcze

Demon’s bridge – fanowski film z świata Wiedźmina

Demon's bridge

Spod rąk czeskich filmowców wyszedł osadzony w wiedźmińskim uniwersum krótkometrażowy film Demon’s bridge. Niecodzienną produkcję można obejrzeć w serwisie YouTube.

Czesi w swoim krótkim dziele przedstawili ciekawą, autorską historię osadzoną w świecie Wiedźmina. W fanowskiej produkcji bliżej nieznany nam zabójca potworów musi zmierzyć się z wiedźmą mającą na usługach małą armię umarłych.

Film w reżyserii Honzy Loukoty warto obejrzeć z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, jest on jak na swoje warunki niezwykle profesjonalny. Widać to po pracy kamery, oświetleniu, choreografii scen walki i umiejętnie dobranej ścieżce dźwiękowej. Nie zawiedli również aktorzy, którzy mimo, że nie mieli właściwie zbyt dużego pola do popisu, to sprawili, że całość wygląda całkiem naturalnie. Po drugie, Czesi postanowili nie odtwarzać na siłę motywów znajdujących się w grach studia CD Projekt RED, lecz stworzyć swoją własną (być może nieco odważną) wizję. Oczywiście widząc oddział zombie, trudno mówić o oryginalności, ale pomimo tego Demon’s bridge wnosi powiew świeżości. I choć trwa tylko osiem minut i na pierwszy plan wysuwa się zagęszczona akcja, to potrafi opowiedzieć pewną historię.

Miejmy nadzieję, że równie dobrze na większą skalę wypadnie polska produkcja Pół wieku poezji później, której premiera odbyć ma się w grudniu tego roku.