Wiedźmińskie

Siedliszcze

Cyberpunk 2077 prawdopodobnie obędzie się bez Ciri

Cyberpunk 2077 prawdopodobnie obędzie się bez Ciri

Targi E3 2018 mamy już za sobą i cóż to były za targi! Podejrzewam jednak, że nam wszystkim (jako fanom gier od studia CD PROJEKT RED) najbardziej utkwił w pamięci zwiastun Cyberpunka 2077, który wkroczył na scenę w ostatniej chwili z nieprzeciętnym przytupem.

Po prezentacji trailera Redzi otoczeni przez hordy dziennikarzy udzielali również wywiadów, a podczas jednego z nich nie omieszkano zapytać się Adama Badowskiego oraz Marcina Iwińskiego o to co intryguje od dawna graczy Wiedźmina 3, czyli o pojawienie się Ciri w Night City.

Przypomnę tylko, że w Dzikim Gonie Ciri opowiedziała Geraltowi o świecie, w którym ukrywała się przez blisko pół roku. Według jej opisów ludzie tam żyjący mieli metal w głowie, prowadzili wojny na odległość przy użyciu „megaskopów” oraz podróżowali latającymi statkami.

I choć te nawiązanie mogłoby sugerować obecność Jaskółki w Cyberpunku 2077, to Adam Badowski słysząc te pytanie załamał ręce.

 Jezu, nie cierpię tego pytania – odpowiedział Adam Badowski, szef studia, kiedy dziennikarze serwisu Polygon chcieli się dowiedzieć o możliwość spotkania wiedźminki w nowej grze studia.

– To nie Kingdom Hearts. Nie łączymy uniwersów. Wiem, że jest dużo zwolenników takiego rozwiązania w naszym zespole, ale ja wciąż jestem temu całkowicie przeciwny – dodaje.

Chyba trochę inne podejście do tematu ma Marcin Iwiński, który dodał z nadzieją w głosie, że jego kolega może jeszcze zmieni zdanie.

Z jednej strony szanowanie materiałów źródłowych ze strony Redów ogromnie cieszy. Myślę jednak, że drobne, subtelne nawiązanie nie wyłamałoby nas z immersji. Co gdybyśmy na przykład w pewnym momencie zobaczyli przez ułamek sekundy szarowłosą dziewczynę z mieczem na plecach, albo usłyszeli na jej temat plotki od innych mieszkańców Night City? Zanim podzielicie się z nami swoją opinią, to zapoznajcie się jeszcze z świetnie zmontowanym fanowskim filmikiem, w którym Ciri opowiada o świecie Cyberpunku.