Wiedźmińskie

Siedliszcze

Andrzej Sapkowski był obecny na planie serialu Wiedźmin

Andrzej Sapkowski był obecny na planie serialu Wiedźmin

Autor „Wiedźmina” dołączył do grona Absolwentów VIP Uniwersytetu Łódzkiego. Odebraniu uroczystej nominacji towarzyszyła pogadanka z pisarzem, która dotyczyła m.in. jego młodości oraz twórczości. Dowiedzieliśmy się m.in., że Andrzej Sapkowski był obecny na planie serialu Wiedźmin.

Pisarz odebrał nominację z rąk prof. Antoniego Różalskiego, a symboliczne jabłko wręczył mu prof. Tomasz Cieślak. Następnie uczestniczył w rozmowie poprowadzonej przez  dr Natalię Lemann i prof. Tomasza Cieślaka, w której poruszono m.in. jego dzieciństwo, okres studiów oraz pracę w zawodzie ekonoma, która z czasem została wyparta przez pisarstwo. Choć o większości rzeczy, o których Sapkowski powiedział mogliśmy już usłyszeć we wcześniejszych wywiadach, to warto odnotować fragment, w którym pisarz wypowiedział się na temat powstającego serialu o Wiedźminie od Netflixa (ok. 33 minuta).

Sapkowski przyznał się, że przebywał przez pewien czas na planie produkcji na Węgrzech, gdzie otrzymał nawet swoje własne składane krzesło (!). Wspomniał również, że spotkał się Henrym Cavillem (odtwórca roli Geralta), którego charakteryzacja i kostium zrobiły na nim pozytywne wrażenie. Zapytany zaś o jakość scenariusza, odpowiedział dość wymijająco wyrażając opinię, że każda adaptacja musi być z reguły gorsza od oryginału. Ludzi tworzących serial pisarz ma jednak za fachowców, którzy wiedzą co robią.

Sapkowski powstrzymał się jednak od zdradzania rozmówcom kolejnych szczegółów ze względu na grożące mu konsekwencje finansowe.