Wiedźmińskie

Siedliszcze

Alik Sakharov wyreżyseruje Wiedźmina?

Alik Sakharov wyreżysreuje Wiedźmina

Na serwisie IMDb pojawił się wpis sugerujący, że Alik Sakharov wyreżyseruje Wiedźmina. Informacja nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona.

Źródłem tej nowiny jest wpis, który pojawił się na profilu Alika Sakharova w serwisie IMDb. Według niego mężczyzna ma być odpowiedzialny za wyreżyserowanie czterech odcinków serialu o Wiedźminie, w tym pilotowego. Nie można tego jednak brać za pewnik, ponieważ wpis ten na stronie mógł podać dosłownie każdy, niekoniecznie mający prawdziwe informacje. Tak było chociażby w przypadku „przecieku” z tego serwisu, który twierdził, że w rolę Geralta wcieli się Josh Holloway, a Ciri – Anna Rust.

Tutaj sytuacja jest jednak trochę inna, bo dane jakie można znaleźć na stronie reżysera dość dokładnie podają za jakie odcinki ma być odpowiedzialny. Wiarygodności tej informacji dodaje również fakt, że ostatnio twórcy Wiedźmina dość „hojnie” (jak na tę produkcję) obdarowują nas kolejnymi nowinami dot. serialu.

Przybliżmy jednak nieco sylwetkę domniemanego reżysera Wiedźmina, bo nie da się ukryć, że ma bardzo bogate i ciekawe CV.  Pracował m.in. przy takich produkcjach jak Gra o tron, Dexter, Rzym, Piraci, czy House of cards. Jest również ceniony jako operator potrafiący zadbać o interesujące zdjęcia – za te otrzymał zresztą nagrodę Emmy w 2007 roku za serial Rzym. Osoba o takich talentach na pewno bardzo przydałaby się w wiedźmińskiej produkcji. To co uważam za kolejny, potencjalny atut to pochodzenie mężczyzny. Urodził się w Taszkiencie oraz ukończył filologię i filozofię na Uniwersytecie Moskiewskim w Rosji. Zapewne więc dysponuje nieco inną wrażliwością artystyczną niż większość amerykańskich filmowców, co w serialu osadzonym w świecie o dość specyficznej kulturze może zagrać na plus.

O udział Sakharova w serialu spytano Tomasza Bagińskiego, który zdecydował się na dość enigmatyczną odpowiedź, która przy pozytywnym nastawieniu może jednak brzmieć jak potwierdzenie.

Dajcie też koniecznie znać czy chcielibyście zobaczyć Alika Sakharova u boku Lauren S. Hissrich oraz Tomka Bagińskiego.