Wiedźmińskie

Siedliszcze

Aktualizacja do Wiedźmina 3 dodaje tryb HDR na PS4 i PS4 Pro (oraz nowe problemy)

HDR na PS4 i PS4 Pro

Po długim czasie oczekiwania trafiła do nas łatka 1.61 umożliwiająca obsługę technologii  HDR na PS4 i PS4 Pro. Oprócz poprawionych efektów wizualnych gra na sprzęcie od Sony ma cieszyć się także lepszą wydajnością. Niestety patch przysporzył niektórym graczom także nowych kłopotów.

Funkcja HDR dla konsol PS4 zbliżała się co prawda małymi krokami, ale w końcu dotarła wraz z najnowszą aktualizacją. Choć już w październiku konsolowy Wiedźmin 3 otrzymał obsługę dla rozdzielczości 4K, to teraz gra będzie mogła prezentować się jeszcze piękniej. Miejmy nadzieję, że efekty będą porównywalne do tych, które pojawiły się na konsoli Xbox One X, te bowiem robiły naprawdę spore wrażenie. Oprócz aspektów wizualnych łatka wprowadziła także poprawę w wydajności oraz poprawki w tłumaczeniach.

Niestety od graczy zaczęły docierać już pierwsze zażalenia co do najnowszej aktualizacji. Na publikowanych w internecie filmach można zauważyć spore problemy z wczytywaniem w grze roślinności, która pojawia się zaledwie kilka metrów przed Geraltem. Przypadłość ta jest szczególnie widoczna podczas podróży na Płotce. Redzi prawdopodobnie już pracują nad rozwiązaniem problemu.