Wiedźmińskie

Siedliszcze

Wraz z nadchodzącą aktualizacją do Gwinta zawita Nilfgaard

Już w najbliższy poniedziałek zawita do Gwinta najbardziej oczekiwana przez społeczność aktualizacja wprowadzająca piątą grywalną frakcję w grze, czyli Nilfgaard. Jednak co o tej talii tak naprawdę wiemy?

 

Cytując PlayGwent.com:

Nilfgaard oferuje rozgrywkę skupiająca się na stopniowym przejmowaniu kontroli nad polem bitwy. Umiejętności jednostek nowej frakcji pozwalają odkrywać karty w posiadaniu przeciwnika, a także kontrolować ich kolejność w taliach obu graczy. Ważną rolę w strategiach Nilfgaardu odgrywają również jednostki nielojalne, których umiejętne wykorzystanie umożliwia zniszczenie wroga od wewnątrz.” 

Przewodzić Cesarstwem będą Emhyr var Emreis (odkryj 2 losowe karty z ręki przeciwnika), Morvran Voorhis (zagraj nielojalną jednostkę z talii) i Jan Calveit (przenieś wszystkie nielojalne jednostki (poza złotymi) na swoją stronę pola bitwy).

 

Umiejętnością pasywną frakcji jest możliwość wymiany 1 karty przy ich dociąganiu w rundzie 2 i 3.

 

Cechy charakterystyczne kart jakimi dysponuje Cesarstwo możemy rozdzielić następująco:

Rekonesans:

  • Odkrywanie kart na ręce przeciwnika, które będą oznaczone symbolem lupy;
  • Obaj gracze wiedzą, które karty zostały odsłonięte i pozostaną odkryte na ręce przeciwnika;

Zarządzanie zasobami:

  • Tasowanie zarówno własnej talii jak i przeciwnika, żeby zapewnić optymalne dobrania dla nas oraz dostateczne dla oponenta;

Infiltracja:

  • Możliwość zagrywania szpiegów za linią wroga, dających nam np. przewagę kart na ręce, czy sabotujących oddziały przeciwnika w danym rzędzie.

Natomiast, jeśli przegapiliście oficjalną prezentację Nilfgaardu prowadzoną przez Redów, możecie obejrzeć powtórkę z transmisji na stronie fanowskiej Gwinta:

Nilfgaard – Twórcy Omawiają Nadchodzącą Aktualizację

Opowiadamy o zmianach nadchodzących wraz z kolejną aktualizacją, pokazujemy nowe karty oraz gramy Nilfgaardem!

Publié par Gwint sur mercredi 1 février 2017