Wiedźmińskie

Siedliszcze

Dzisiaj mija 10 lat od premiery komputerowego Wiedźmina

10 lat od premiery komputerowego Wiedźmina

Dokładnie 26 października 2007 r. swoją premierę miała pierwsza gra wychodząca spod szyldu studia CD Projekt RED. Był to ważny moment zarówno dla twórców, jak i dla fanów prozy Andrzeja Sapkowskiego. Proces powstawania produkcji był ciężki, ale dał początek niesamowitej historii, która trwa do dzisiaj.

Dekada wirtualnej wersji Geralta z Rivii

Dzisiaj mija 10 lat od premiery komputerowego Wiedźmina. Niektórzy z Was pewnie pamiętają ten dzień bardzo dokładnie, być może z niecierpliwością czekaliście na własny egzemplarz gry. Jeżeli należycie właśnie do tego grona szczęśliwców, to podzielcie się swoją opowieścią w komentarzach. Dla większości fanów serii Wiedźmin, pierwsza część jest tą najlepszą. Oczywiście można dyskutować na ile jest to opinia zbudowana na podstawie sentymentu, a ile jest tu faktycznej i obiektywnej oceny. Nie można jednak zaprzeczyć, że posiada ona niepowtarzalny klimat i fantastycznie wprowadziła historię Geralta na nowe tory. Zapewne każdy z nas z wypiekami na twarzy śledził losy białowłosego wiedźmina, szukał nawiązań do Sagi i cieszył się jak dziecko na widok znajomej postaci z książek.

Więcej o klimacie pisał Gerwant w cyklu Sentymentalnie przez trylogię.

10 lat to naprawdę sporo czasu. Studiu CD Projekt RED życzymy co najmniej jeszcze dziesięć razy tyle lat, by mogli dzielić się z nami swoimi produkcjami. Trzymamy za nich kciuki i dziękujemy za dekadę niesamowitych przygód u boku Geralta i jego przyjaciół.